Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

EZİNE MESLEK YÜKSEK OKULU GIDA İŞLEME BÖLÜMÜMDE ÇİĞ SÜT ANALİZİ…..

EZİNE MESLEK YÜKSEK OKULU GIDA İŞLEME BÖLÜMÜMDE ÇİĞ SÜT ANALİZİ…..
Reklam

Ezine Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümünde çiğ süt analizi yapılmaya başlandı.

Ezine Belediyesi ve Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin de destekleri ile Ezine Meslek Yüksekokulu tarafından haftanın iki günü gerçekleştirilen çiğ süt analizi çalışmaları kapsamında Ezine yöresinde bulunan mandıralardan ve süt üreticilerinden alınacak numune sütler tek tek analiz edilerek sütün ürün işleme kalitesine uygunluğu incelenecek ve yörede süt kalitesinin geliştirilmesi için varolan sorunların belirlenip iyileştirilmesine yönelik veri tabanı elde edilmiş olacak. Yapılan bu çalışmalar ile özellikle coğrafi işarete sahip olan Ezine peynirinde kullanılan sütlerin kalitesinin arttırılması ve yöremiz işletmelerinin uluslararası platformda pay sahibi olması üniversitemizin hedefleri arasındadır.

Şu an yapılan çalışmada salı ve çarşamba günleri işletme ve üreticilerin talepleri doğrultusunda belirli çiğ süt analizleri laboratuvarlarımızda ücretsiz olarak yapılacaktır. Ayrıca Ezine Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yöreye diğer gıda alanlarında da analiz hizmetleri verilmeye devam edilecektir.

Konuyla ilgi okul müdürü Öğretim üyesi Dr. R.Cüneyt ERENOĞLU şu açıklamayı yaptı.

Bölüm sorumlularından Öğretim görevlisi Cisem ÖGE ve Öğretim Görevlisi Ezgi YIKICI çalışmaları hakkında şunları wsöyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ