Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu…bu sayede MR çekilmeyi kabul etti

Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu…bu sayede MR çekilmeyi kabul etti
Reklam

bu sayede MR çekilmeyi kabul etti

Gökçeadalı minik Mehmet kaptan oldu

bu sayede MR çekilmeyi kabul etti

Gökçeada’da yaşayan 10 yaşındaki Mehmet Akif Ataman, Gestaş feribotu kaptan köşküne çıkarak kaptanlık isteğini bir anlık da olsun gerçekleştirdi. Ancak Minik Mehmet Akif’in kaptan köşküne çıkma hikayesi, bir hayli ilginçti.

Gökçeada’da, teyzesiyle birlikte yaşayan Mehmet Akif Ataman, bir tedavi süreci için Çanakkale’ye gitmek üzere Gökçeada feribotunda seyir halindeydi. Minik yolcumuz, Çanakkale’deki tedavi sürecinde MR çekilmek zorundaydı. Ancak kendisi MR cihazına girmekten oldukça çekiniyordu, teyzesi ise onu ikna etmekle uğraşıyordu.

‘KAPTAN OLACAKSIN’ DEYİNCE İKNA OLDU

Bu ikna süreci bir hayli zorlu olunca, teyzesi Mehmet Akif’i ikna edebilmek için mürettebatımızdan yardım istedi. Bizler de MR cihazına girmekten korkan Mehmet Akif’i ikna etmek için her yolu denedik. İkna çabaları sırasında kaptan köşkünü ve kaptanlığı merak ettiğini belirten Mehmet Akif’i, kendisini kaptan köşküne çıkaracağımız ve temsilen kaptanlık yaptıracağımız sözünü vererek ikna ettik; Mehmet de bize MR çektireceğinin sözünü verdi.

MİNİK SÜVARİ OLDU, GEMİYE HAREKET EMRİ VERDİ

Bir gün sonra Gökçeada’ya dönüşte Mehmet Akif, Gökçeada 1 gemisine bindiğinde kendisine verdiğimiz sözü tuttuk. Kaptan köşküne çıkan minik Gökçeadalı yolcumuz, kaptan ağabeylerinden temsilen de olsa kaptanlık koltuğunu devraldı. Geminin limandan kalkışı esnasında, o anı daha iyi yaşayabilmesi adına gemi mürettebatıyla telsiz konuşmaları gerçekleştirdi; gemiye kalkış komutu verdi. Zaman zaman dürbünüyle etrafı izleyen minik süvari, Gökçeada’yı da uzun uzun gemi düdüğü çalarak selamladı.

Minik süvari Mehmet Akif Ataman’ın bize verdiği sözü tutup tutmadığını, MR çektirip çektirmediğini sormadık; yaşadığı kaptanlık keyfi yarım kalsın istemedik.

Ama biliyorduk ki; Mehmet Akif de bize verdiği sözü tutmuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ