Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLANIYOR…

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI  KUTLANIYOR…
Reklam

1-7 Haziran günleri HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI olarak tüm Türkiye de kutlanmaya başlandı.

Kutlamayla ilgili Ezine Halk Eğitim Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce 81 şehrimizde ilk kez 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında kutlanmaya başlıyor.
Hayat Boyu Öğrenme Haftası, hayat boyu öğrenme kapsamındaki eğitim öğretim faaliyetleri aracılığıyla, bireysel, toplumsal gelişim ve istihdam öncelikli bir yaklaşımla düzenlenecek. Etkinlikte bireyin bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirerek örgün eğitimin dışında hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliklerini kapsayan hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amaçlanıyor.
Bu kapsamda, haziran ayının ilk haftası kutlanacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası ile ilgili, İlimize bağlı 17 İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri koordinesinde Hayat Boyu Öğrenme Kurumlarınca çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
Hayata mutlu bireyler hazırlamak için “Her Yerde, Her Zaman, Herkes İçin Eğitim!” vizyonuyla hareket eden, topluma kaliteli eğitimler sunan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüze ne kadar teşekkür etsek azdır.
Bu günün anlamına özel Türk Sineması’nın başyapıtlarından Hababam Sınıfı’nın unutulmaz karakteri Mahmut Hoca’nın repliğini anımsayalım:
“Okul sadece dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Okul her yerdir. Sırasında bir orman, sırasında dağ başı… Öğrenmenin, bilginin var olduğu her yer okuldur.”
Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şevket ÇETİN;
2020-2021 Eğitim öğretim yılında 01.09.2020 tarihi itibariyle kurumumuzda toplam 125 kurs açılmış, bu kurslara 320 erkek, 919 kadın toplam 1239 kursiyer katılmıştır. Açılan kursların;
? Mesleki ve Teknik kurslar kapsamında 84 kurs açılmış olup, bu kurslara 172 erkek, 685 kadın olmak üzere toplamda 857 kursiyer katılmıştır.
? Genel kurslar kapsamında 27 kurs açılmış olup, bu kurslara ise 140 erkek, 209 kadın kursiyer katılım sağlamıştır.
? Okuma-yazma kursları olarak 14 adet kurs açılmış, 8 erkek, 25 kadın kursiyer bu kurslara katılmıştır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ