Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ORHAN AKMAN’IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ORHAN AKMAN’IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI
Reklam

2021-2022 ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASIYLA OKULLAR AÇILDI.ÖĞRENCİLER OKULLARINA KAVUŞMANIN SEVİNCİNİ YAŞARKEN EZİNE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ORHAN AKMAN VE ŞUBE MÜDÜRÜ İSMAİL TİLGER İLE 75.İLK ÖĞRETİM OKULU VE CEVATPAŞA ORTAOKULUNU ZİYARET EDEREK ÖĞRENCİLERE HAYIRLI OLSUN DERKEN YENİ OKULA BAŞLAYANLARA DA HOŞ GELDİNİZ DİYEREK KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.MESAJINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ…..
Sayın Müdürlerim,
Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,
Kıymetli Veliler,
Sevgili Öğrenciler,
Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içindeyiz.
Okullar; müdürü, öğretmeni, öğrencisi, velisi ve tüm çalışanı ile sıcak bir yuvadır. Bu yuva gelecekteki yaşamımızın ve mutluluğunuzun hazırlayıcısıdır. Her ferdin eğitim hakkının bulunduğu ve bir kişinin bile bu haktan mahrum olmaması gerektiği, eğitim sistemimizde ve eğitimin temeli olan okullarında atılır.
İlçemizdeki 27 okul/kurum, 330 öğretmen ve idareci, ülkemizin ve velilerimizin bize emaneti olan 3511 öğrencimiz ile yüz yüze eğitime aydınlık bir geleceğe ulaşmak adına hazır bulunmaktayız.
Bina güçlendirmesi tamamlanan 4 okul binamızla; doğalgaz dönüşümü tamamlanan 4 okulumuzla daha güçlü, daha donanımlı ve akademik olarak daha başarılı bir döneme geçiş yapacağımıza inanıyorum.
Uzaktan eğitimin daha etkin olduğu 2020-2021 Eğitim Öğretim yılını geride bıraktık. Okul ortamının sıcaklığını evlere taşıdık. Fedakar idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin, gayretli öğrencilerimiz ve bize sonsuz destek veren kıymetli velilerimizin sayesinde, pandemi koşullarında akademik anlamda gösterdiğimiz başarı, ilçemiz için gurur verici olmuştur.
Değerli velilerimiz; uygarlık yolunda güçlü ve sağlam adımlarla ilerleyen ülkemizin en kutsal değerlerinden olan ve yarınlarımızın tek güvencesi çocuklarınız, sizler için olduğu kadar bizler için de çok kıymetlidir. Çocuklarımız için sağlıklı, hijyenik ve güvenilir eğitim ortamları oluşturmak bizim en temel görevimiz olmakla birlikte; tüm dünya ile birlikte ülkemizi de olumsuz etkileyen COVID-19 salgınına karşı alacağınız tedbirler de hem çocuklarınız hem de ülkemizin geleceği açısından çok mühimdir. Bu konuda hem halkımızın hem de sizlerin özverili olacağınız hususunda güvenim tamdır.
Her şeyin en güzeline layık olan kıymetli öğrencilerimiz; sizler okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel değerleri tam olarak oluşmuş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Sizler sayesinde milletimiz, ülkemiz ve insanlık yücelecektir.

Sevgili öğretmen arkadaşlarım; Cumhuriyetimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.” dediği öğrencileriniz, yani sizin eseriniz olacak yeni nesil için tüm gayret ve özveriniz ile hazır olduğunuza yürekten inanıyorum.
Tüm bu kalbî duygular ile 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için başarı ve mutluluklar getirmesi temennisiyle öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunarım. İlköğretim haftamız kutlu olsun!

                                                                             
                      
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ