Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

EZİNE ESNAF SANATKARLAR ODASI’ NA ADAY OLAN TOLGA ALACA’DAN AÇIKLAMA…

EZİNE ESNAF SANATKARLAR ODASI’ NA ADAY OLAN TOLGA ALACA’DAN AÇIKLAMA…
Reklam

Değerli Ezineliler,
Kıymetli Esnaf Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi, biz esnaf ve sanatkarlar, devlete yük olmadan, kendi emeğini küçük sermayesi ile birleştirerek işini kurup ailesini geçindiren, yanında işçi çalıştırarak istihdam yaratan kişileriz.

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan esnaf ve sanatkarlar toplumumuzun temel taşı olup, ticaretin ve ülkenin birleştirici ana unsurlarındandır.

Yasa gereği, esnaf ve sanatkarlar geçmişten gelen ahilik kültürünün yaşatıldığı, birliğin, dirliğin ve dayanışmanın devam ettirildiği kurumlar olan esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmak zorundadırlar.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, esnaf ve sanatkarlar ile bunların yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmelerini ve meslekî eğitimlerini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hâkim kılmak, meslek disiplini ve ahlâkını korumak amaçlarıyla kurulmuş anayasal kurumlardır.

Esnaf ve sanatkarlarımız, özellikle 2020 ve 2021 yıllarında yaşanan pandemi nedeniyle büyük sıkıntı ve zorluklar çekmişler; bu dönemde yanlarında olarak, yaşadıkları sıkıntıları dile getirecek, zorluklara çözüm üretecek, bunların aşılması için gayret gösterecek, kendilerine değer verecek temsilci aramışlardır.

Tüm bu nedenlerle, yaşanan sıkıntıların farkında olan bir yönetimle birlikte, 2022 yılı içinde yapılacak Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde, esnaf ve sanatlarlarımızın dertlerine çare olabilmek, mesleki konularda dayanışmayı arttırmak, birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek amacıyla, adil, tarafsız, hızlı ve günün şartlarına uygun bir hizmet anlayışıyla ve ne olursa olsun her daim esnaf ve sanatkarımızın yanında olacağım sözünü de vererek başkan adaylığımı açıklıyorum.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümü olan bu anlamlı ve özel günde, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ