Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
Ezinenin Sesi -Haberin Adresi-

EZİNE’DE “GELENEKTEN GELECEĞE AKIL VE ZEKA OYUNLARIMIZ” İLÇE FİNALİ YAPILDI.

EZİNE’DE “GELENEKTEN GELECEĞE AKIL VE ZEKA OYUNLARIMIZ” İLÇE FİNALİ  YAPILDI.
Reklam

Ezine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan GELENEKTEN GELECEĞE AKIL VE ZEKA OYUNLARININ Finalleri Ezine Dedeoğlu etkinlik merkezinde yapıldı.

Ezine Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oyunlarla ilgili şu açıklama yapıldı.

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürürlüğe konan ve öğrencilerimizi geleneksel ve modern zeka-akıl oyunları ile buluşturmayı amaçlayan; öğrencilere yalnızca bilgi aktarmak değil, onların bilişsel kapasitelerinin geliştirilmesine katkıda bulunan; onların problem çözme, düşünme, bir problemin çözümünde farklı stratejiler oluşturma ve kullanma becerilerinin geliştirilmesi için pratik yöntemler sunan ‘Gelenekten Geleceğe Akıl Ve Zeka Oyunlarımız’ Projesi kapsamındaki ilçe finali yarışmaları, 19 Nisan 2022 Salı günü Ezine Belediyesi M. İbrahim Dedeoğlu Etkinlik Merkezi’nde gerçekleşti.

Gazi, Yahyaçavuş, Cevatpaşa, İmam Hatip, Geyikli, Uluköy , Sarısöğüt Ortaokullarından okul birincisi olan öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleşen ‘9 Taş, Pentago, Reversi, Mangala’ oyunlarının oynandığı turnuvada büyük bir heyecan ve tatlı bir rekabet söz konusu idi. ‘9 Taş’ta Cevatpaşa Ortaokulundan Baran KIRBAŞ; diğer üç oyunda ise ilçe birinciliğini Uluköy Ortaokulu öğrencilerimizden Umut Erdoğan İNEÇ, Doğukan AY ve Yiğit DALİ adlı öğrencilerimiz aldılar. Turnuva sonunda gerçekleşen törende ise İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Orhan AKMAN ile Şube Müdürümüz Sayın İsmail TİLGEN öğrencilere ödüllerini takdim ettiler. Dereceye giren öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyor; hakemlik yapan kıymetli hocalarımıza da destekleri için çok teşekkür ediyoruz.dendi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ